вівторок, 28 липня 2015 р.

"Володимир Хреститель - великий князь київський" - перегляд літератури

Поміж великими і світлими мужами нашої княжої держави святий Володимир Великий, наче сонце, сяє своєю невмирущою славою, величчю і заслугами. В історії Руси-України його записано золотими літерами не тільки як могутнього і розумного володаря, але передусім як хрестителя, просвітителя і ревного апостола християнської віри. 
Свята віра, яку він прийняв у візантійському обряді, стає з часом серцем і душею нашого народу й держави. Вона стає сильною моральною основою нашого народу, основою нашої культури, звичаїв і обрядів. Вона завжди була великою моральною силою для нашого народу, передусім у дні його горя і руїни. І в тому якраз велика заслуга свя­того Володимира Великого, що дав нашому народові цінний скарб святої віри. Він вічно житиме у серці нашого народу як його хреститель, апостол і святий.

З 27 по 31 липня 
2015 року 
до 1000-ліття упокоєння рівноапостольного князя Володимира на абонементі старшого відділу підготовлено розгорнутий перегляд літератури 
"Володимир Хреститель - 
великий князь київський".
За святого рівноапостольного вели­кого князя Володимира Київська Русь досягла розквіту, її вплив поширився далеко за межі держави.
У 1888 році на березі Дніпра, неподалік від місця Хрещення руського народу, було встановлено пам’ятник святому рівноапостольному 
князю Володимиру 
(скульптори В.І. Демут-Малиновський та П.К. Клодт, 
архітектор - К.О. Тон) – 
один із багатьох монументів, 
присвячених просвітителю Київської Русі.
Блаженна кончина святого рівно­апостольного 
великого князя Володи­мира сталася 
15 липня 1015 року в селі Берестовому неподалік від Києва. 

Немає коментарів:

Дописати коментар