суботу, 10 січня 2015 р.

"Грінівська вітальня" запрошує на січневі заходи

Дорогі друзі!

Пропонуємо вам анонс науково-пізнавальних заходів, 
які проводитимуться щосуботи 
в літературно-мистецькому салоні "Грінівська вітальня".

17 січня  о 15-00  
в рамках роботи 
"Кінолекторію з Юрієм Косенко" 

відбудеться показ фільму 
"За двома зайцями" 
(за твором М. Старицького)


Ця кінострічка вже давно здобула велику популярність серед глядачів, але мало хто знає, що оригінал фільму був знятий українською мовою, одразу ж перекладений російською і до останнього часу вважався втраченим. Проте, нещодавно, україномовний оригінал був віднайдений в кіноархівах, оцифрований і тепер став доступним для широкого загалу. Оскільки й сам твір Михайла Старицького, що ліг в основу сюжету, був написаний українською мовою, саме український оригінал повною мірою дає змогу належним чином оцінити та осмислити фільм. Протягом сторіч російський імперіалізм намагався знищити та русифікувати Україну, черговим свідченням чого є й історія фільму "За двома зайцями". Віднайдення оригіналу та повернення його глядачеві є черговим свідченням того, що український народ повертається до джерел своєї духовності та культури. 

Тож пропонуємо усім бажаючим долучитися до цього процесу, переглянути фільм українською мовою та отримати задоволення від чудової та повчальної стрічки!


24 січня о 15-00  

- історичний портрет


"Ярослав Окуневський: 
життя заради України".
Ярослав Окуневський (1860 - 1929) - визначна постать, він був єдиним українцем, котрий став контр-адміралом медичної служби флоту Австро-Угорської імперії, розробив перший у світі медичний статут флоту (який, з невеликими змінами, чинний і нині у багатьох європейських країнах), побував у самих різноманітних куточках світу, отримав багато нагород різних країн, написав та видав українською мовою велику книжку своїх подорожніх нотаток та роздумів під назвою "Листи з чужини" (перевидана 2009 року), яка не тільки не втратила актуальність, а стала навіть ще більш актуальною у наш час, при чому глибина роздумів та передбачень автора не може не вражати. Коли ж у 1918 році постала ЗУНР (яка 22 січня 1919 року злучилася з УНР), цей видатний українець відгукнувся на поклик Батьківщини, очоливши санітарну місію ЗУНР у Відні.
 Використовуючи свої особисті зв'язки та кошти, Ярослав Окуневський зміг відправити чотири ешелони з ліками та санітарними матеріалами в Україну для потреб українських вояків. Він пожертвував усім, що мав, заради української справи. Після поразки визвольних змагань, Ярослав Окуневський оселився на території Західної України, котра була тоді окупована Польщею. Там, у великій скруті, він доживав останні роки свого життя. 
У 2006 році, телекомпанія ВМС ЗС України "Бриз" разом з громадським військово-історичним клубом ВМС України імені С. Шрамченка заснувала літературно-мистецьку премію Військово-морських Сил України імені адмірала Окуневського за найкраще висвітлення військової, військово-патріотичної тематики, життя Збройних Сил України, твори на теми мариністики, пропаганди військово-морських традицій, культури і мистецтва українського народу.
Під час проведення заходу буде зроблено акцент 
на внесок Ярослава Окуневського в африканістику - 
відповідно до задекларованого бібліотекою наміру 
проводити кожен захід в україноцентричному вимірі.

31 січня о 16-00 

- історичний портрет
"Степан Бандера: людина і міф". 
Сторіччями Росія поливала брудом визначних синів українського народу, котрі боролися за волю України. Але, мабуть, найбільшого паплюження зазнало ім'я славетного провідника української нації Степана Бандери, який пережив неймовірні труднощі у боротьбі за незалежність України і був підступно вбитий мерзенним зрадником Богданом Сташинським, огидним посіпакою кривавого російсько-комуністичного режиму. Як за життя, так і пізніше, навколо особистості Бандери було створено безліч міфів. Наше завдання їх демаскувати та дослідити справжню історію життя та діяльності геніального Провідника, який своїм величним подвигом дав українцям надію на перемогу у найскрутніші та найбезнадійніші часи радянського тоталітаризму. 
Недаремно, червоно-чорні прапори майоріли над Майданом, недаремно, путінська пропаганда фокусує свої сатанинські зусилля на паплюженні величного імені Бандери, адже без його діяльності, без подвигів УПА, навряд чи постала б сучасна українська держава. 
Ми спробуємо дати відповіді на означені вище питання, неупереджено висвітлити сутність діяльності Степана Бандери 
та пояснити чому зараз ця тематика є такою актуальною.

Приходьте - не пожалкуєте!

1 коментар:

  1. Дорогі колеги, які ви молодці. Бажаю в прийдешньому році нових ідей, ще більше читачів та нових книжок! Музей книги. Херсон. :-)

    ВідповістиВидалити